Jdi na obsah Jdi na menu
 


O zvědavé kryse

6. 2. 2015

Žila byla jedna krysí rodinka. Byla bohatá, a proto jim patřil celý jeden kanál na jednom malém předměstí. Rodinka si žila šťastně, ale až do chvíle, kdy jejich krysí dvojčátka začala růst a už to vůbec nebyla krysí miminka.

Jednoho dne se krysí rodiče rozhodli, že jejich děti už jsou dost staré, aby je seznámili s dospělým krysím životem. Zavolali svoje děti a prohlásili: "Milé děti, je čas, abychom vás provedli naším velikým domem a naučili vás věci, které obnáší život krysy. Krysy v životě dělají jen čtyři věci: jí, spí, běhají po kanálech a hledají zajímavé předměty ve stokách. A někdy vylezou nahoru na svět a děsí lidi."

První z dvojčat bylo nadšené a hned se začalo ptát na různé otázky. Zato druhé krysí dvojče bylo znechucené. Copak tohle je nějaký život? pomyslelo si otráveně. "A co když takhle žít nechci?" zeptalo se nahlas. Rodiče i první dvojče ztuhli."A jak bys chtělo žít?" zeptala se krysí maminka. "Nevím," odpověděla malá krysa, "nějak....jinak....Ne tak jednotvárně. Chci něco dokázat, něco zažít!" Rodiče se zhrozili. "Ale, miláčku, pro takový život nejsou krysy předurčeny!" prohlásili rodiče. "To je mi jedno," slyšeli odpověď jednoho svého potomka.

A tak se stalo, že když krysí dvojčátka dosáhla plnoletosti, mělo druhé krysí dvojče plán, jak něco dosáhnout. Půjde nahoru na svět. Co taky v kanálech?

A tak když se zbytek rodiny ukládal ke spánku, krysa si připravila svůj batoh plný jídla. Sbalila si také jeden špaček od cigarety a jednu tužku. A také zvláštní barevný papírek, na kterém bylo napsáno 200 KČ. To bude loďka a ta tužka veslo, plánovala. A ten špaček od cigrety budu mít jako čepici. Jsem krysa co jde s módou.

Setmělo se, a mladá krysa vyrazila na cestu. Za dvě hodiny vyplula z rodného kanálu a pokračovala v cestě. Dojela až k žebříku, který vedl ke kruhovému poklopu nahoru na svět. Nelenila a začala šplhat. Dírou v poklopu se protáhla ven. Ale tu uslyšela hrozný křik: "Mamí, tady leze z kanálu krysaaa!" To ji jedno malé děvčátko uvidělo a spustilo hrozný křik. Krysa se jako o závod rozběhla pryč.

Doběhla až k odpadkovému koši, a protože jí to tam vonělo, najedla se ze svých zásob a usnula. Když se probudila, s hrůzou zjistila, že zatím nic nedokázala. Zatím jen jím, spím, děsím lidi a vybírám věci z kanálů, myslela se smutně.

A tak šla dále do světa, až dorazila na obroskou plochu, odkud právě stoupal s velikým řevem obrovský pták, tedy letadlo. Ha! pomyslela si krysa. Konečně se mi otvírají dveře do velkého světa. Vzhůru za dobrodružstvím!

Letěli dlouho. Když konečně přistáli, krysa se rychle pustila kufru, kde bylo napsáno DO ANGLIE a utíkala na ulici. Toužila se prospat. Když v tom ucítila, že ji někdo bere do náruče. "Mami, podívej! Krysa! Můžu si ji nechat?" Dětský hlásek patřil malému chlapci se zrzavými vlasy. "To víš že můžeš," odověděla chlapečkova matka. Klouček si přitiskl krysu k sobě a zašeptal ji do ucha: "Budu ti říkat Prašivka. A budeš moje zvířátko. Vychovám si tě."

A tak si zvědavá krysa žila krásný život. Od rána do večera se vyhřívala na slunci v chlapcově pokoji. Žádné kanály, myslela si spokojeně. A takhle si žije možná dodnes. A možná i něco dokáže, ale to už si dokážete domyslet. laugh

scabbers_hppoa.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

To je Prašivka ;D Z našeho příběhu :)

Vytvořila: a_u

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

........

(vozičkařka, 18. 4. 2015 14:33)

zajmave pribehy... :)

krasne

(kiloj, 18. 3. 2015 18:58)

Ahoj to jsem ja z alika moc hezky si to napsala

Super!

(PejsekNelinka, 6. 2. 2015 22:59)

Krásný příběh, máš opravdu moc hezké. Přidám Ti body. :)

Re: Super!

(a_u, 7. 2. 2015 13:10)

Děkuju! :)

 

 


Poslední fotografie


Anketa:Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 47712
Měsíc: 605
Den: 9